You are here

O nás

Občianske združenie EXTREME OBSTACLE RUNNERS ďalej "EOR" vzniklo v roku 2014. EOR sa primárne orientuje na prekážkové behy Spartan, ale pôsobí aj v iných, nielen OCR pretekoch a behoch.

Tím je zložený zo športovcov Slovenska a Českej republiky. Tím aj jednotlivci na pretekoch pravidelne obsadzujú najvyššie priečky. Medzi najväčšie hviezdy tímu patrí Peter Žiška (majster Európy Spartan Barcelona (ESP) 2014; 3. na ME Spartan Tatranská Lomnica (SVK) 2015, 4. na ME Spartan Edinburg (SCO) 2016, na ME Spartan Alleghe (ITA) 2019. 13.miesto na majstrovstvách sveta Spartan Race Killington (USA) 2014, 7. miesto, ktoré je zároveň najlepším umiestnením v histórii Slovenska dosiahol roku 2016 na MS Spartan Squaw Valley (USA), 5. miesto MS Spartan v Sparte (GRE) 2018. je víťaz Euro Elite Circuit Spartan Race 2014 a 2015 a patrí mu tiež 1. miesto v CEU sérii v roku 2017, 2018 a 2019. Jakub Haviarik (6. miesto z Majstrovstiev sveta v Sparte (GRE), 2. miesto v CEU sérii pretekov Spartan z roku 2017 a 2018, veľa pódiových umiestnená v rámci pretekov Spartan). Za najlepšie tímové umiestnenia považujeme 5. miesto z MS v Squaw Valley (USA) a 1. miesto z ME v Alleghe (ITA).

V roku 2020 čaká tím viac ako 20 pretekov Spartan , Majstrovstvá Európy Spartan, koré sa uskutočnia v polovici septembra v Rakúsku a Majstrovstvá sveta Spartan (miesto ešte nie je známe). Plánujeme sa zúčastniť aj iných pretekov ako Spartan, ale keďže toto podujatie považujeme za najkvalitnejšie budeme pretekať najviac na týchto pretekoch. Niektorí naši členovia budú náš tím reprezentovať aj na ultra behoch a behoch do vrchu, kde by radi predvádzali minimálne také isté výsledky ako predchádzajúce 4 roky. Sme vďační predovšetkým naším sponzorom, ktorí nás podporujú a bez ich pomoci by sme určite nemohli absolvovať preteky v takom rozsahu ako ich realizujeme teraz. Viac informácii a aktuálne výsledky nájdete na www.extremerunners.sk alebo na FB fanpage, kde uvádzame podrobné informácie o pretekároch, tréningoch ale hlavne o pretekoch. Od roku 2016 nás môžete sledovať aj na instagrame. Ak ste sa niekde s nami stretli určite nás označne na Vašom príspevku @extremeobstaclerunners Ďakujeme, že nás sledujete a fandíte nám. Náš tím môžete už 3. rok podporiť aj formou 2% z daní, ktoré sa odvádzajú vždy v marci (platí len pre Slovákov):

Váš tím Extreme Obstacle Runners
www.extremerunners.sk