You are here

Dolní Morava 2017

14.1.2017 se do skiarelálu na Dolní Moravě v podhůří Kralického Sněžníku začínají sjíždět vyznavači extrémního závodu Spartan race. Konal se zde winter sprint. Počasí bylo opravu zimní - sníh kolem 60-70 cm, místy i více a do toho neustálé sněžení. Teploty lehce pod nulou naštěstí nebyly žádný extrém, tak jako když v týdnu před závodem ukazoval teploměr až -20 stupňů. Trať byla zajímavá - ihned po startu vedla po sjezdovce na vrch kopce, sem tam nějaká překážka jako zeď,síť a další klasické překážky. Najednou se ale objevila i nová prekážka přelezání trubek od lešení, to bylo fajn! Pokračujeme na nahoru do kopce a najednou se v mlze vynoří Stezka v oblacích. Jupí jdeme na vrch. Dolů je to z kopce, ale nohy se nám pletou jak je sníh hluboký. Další překážky jako ručkování,stěna nebo hod sněhovou koulí. Je celkem umění z prašanu udělat kouli a vyhrává ten, komu se to povede. Těsně před cílem se svezeme na pytli se slámou a závod nám končí. Závod byl spíše o rychlejší chůzi než o běhu, protože v tom hlubokém sněhu se dalo běžet tak akorát z kopce. Hodně sil stálo naše kluky i prošlapávání hlubokémo sněhu, protože se šlo čistě zasněženou krajinou, což vysvětluje i fakt, že v dalších vlnách se běhaly dost rychlé časy díky prošlápnutým chodníčkum. Zázemí závodu bylo bezvadné, občerstvení bylo taky dostatek. Velkým plusem byl velký vyhřívaný stan na převlékání. Z pohledu diváka byl menšim nedostatkem malý kontakt moderátora na podiu a startem závodu, protože start závodu byl za hlavní budovou v kopci.A jak jsme si vedli? Kubo jel jak mašina a nakonec bral v Elite single 3.místo, kousek za ním se do cíle dostal Janko na celkově 5.místě. Na 13.fleku se do cíle dostal Lukáš a nedaleko za ním Milan (17.). Vítězný čas pro náš tým zapsal Miloš svým 27.místem. Závod i velmi dobře dokončili Don Ivan (58.) a pan továrník Pepe (112.). Holky jsme tentokrát měli na startu pouze dvě - tigrica Blanka brala super 7.místo a opička Léňa se po problémech s překážkama a podmínkama dostala do cíle jako 11. Všem patří pochvala za předvedené výkony a už vyhlížíme na další zážitky a závody. Tak naviděnou na další startovní čářeAutor: Lenka Vejdělková