You are here

Liberec 2021

Liberec SPARTANV Sobotu o 8:00 sa bežalo 2.kolo SPARTAN CEU series, na prvom kole však skoro nikto z nás z Elite mužov nebol, kedže opatrenia na Ukrajine boli na začiatku Júna dosť prísne. Po dlhej ceste sme išli v Piatok večer ešte poklusať a pripraviť sa na štart. Sobota ráno výstrel a hneď som išiel dopredu, tak aby som bol na plávaní v rybníku ktoré bolo po 1.6km medzi prvými. Od začiatku som sa držal hneď za Pavlom Hrdinom a do vody skočil ako tretí. Kedže viem celkom dobre plávať, tak som si veril že nejaký ten náskok si tu môžem urobiť. Avšak Kubo Vrbenský ako bývalý závodný plavec to tam nasekal a z vody vychádzal s minimálne 20sek náskokom na mňa a Pavla. My sme mali ďalších cca 10-15 sekúnd na ostatných chalanov. Pavel začal sťahovať Kuba a ja som si bežal sám na 3.mieste až po prekážku Olympus za ktorou bolo stúpanie v ktorom ma stiahol nór Adolfsen, poliak Szczechla a čech Jakub Kolář. Pokračoval som ďalej terénom hore/dole až do festival arény kde som pribiehal s Roman Tóthom na 6-7.mieste. Na prekážkach ako ťahanie kladky a nosenie vedier so štrkom sme sťahovali chalanov pred nami a predbehli nóra. Ďalej sme všetci úspešne prešli twister a vedeli sme že rozhodne oštep. Keď som prišiel ku oštepu tak akurát dokončoval angličáky poliak Szczechla a netrafil ani Roman Tóth, ja som avšak tesne trafil a šprintoval ďalej na prevracanie vriec s vodou (flip flop) kde som predbehol poliaka a rúbal ďalej na 4.mieste. Nasledovali balance, multirig, rope climb a nosenie vriec ktoré som si nevšimol a bežal ďalej, pár metrov za ním ma však otočili a rýchlo som sa vratíl späť a upaľoval do kopca kde som sa ešte snažil stiahnuť tretieho Jakuba Kolářa. To sa nepodarilo, nasledovalo ešte záverečných 500m do cieľa kde bol ostnatý drôt a Z-wall kde sa už poradie nemenilo a tak som finišoval na nie veľmi populárnom 4.mieste, avšak do CEU serie som získal celkom dosť bodov. Bežecky sa mi ale išlo celkom dobre a veril som si že zajtra to napravím a bude to lepšie. Hneď po preteku som zašiel do Mobilni fyzio, kde ma dali naši fyzioterapeuti dokopy, dal som si moje obľúbené combo od AONE nutrition – Ultraregener a Prehydroloader a regeneroval na Nedeľu.Nedeľa 8:00 štart Elite mužov za stáleho dažďa a cieľ bol jasný, byť po plávaní druhý, s čo najväčším náskokom a čo najmenšou stratou na Kuba. Od začiatku som sa držal na 2.mieste za čechom Petrom Dorňákom a do vody skákal opäť ako tretí. Zapol som plný kotol a vybiehal tak ako som chcel, za mnou som v hustom lese nevidel nikoho a predomnou s približne 25sek náskokom bol Kubo. Išlo sa mi super a sťahoval som stratu na Kuba, keď na nosení vriec 2km pred cieľom som mal stratu 7 sekúnd a po skočení tejto prekážky som sa dostal do vedenia. Vedúcu pozíciu som si udržal po monkey bar, ktorý ma neskutočne vytrápil kedže počas celých pretekov pršalo a hliníkové tyče boli dosť mokré. Tam ma stiahol Kubo avšak po prekážke nosenie betónovej gule som sa opäť dostal do vedenia. S malým náskokom na Kuba som pribiehal ku oštepu ktorý bol tak 1km pred cieľom a musel som trafiť ak som chcel pomýšlať na víťazstvo a celkovo na TOP3. Minul som o 10-20cm vpravo a vedel som že je po preteku, nahnevaný sám na seba som urobil trestných 30 angličákov a pokračoval ďalej na ešte celkom dobrom 4.mieste, kedže v tomto počasí netrafilo aj dosť chalanov za mnou. Ďalšie prekážky som zvládol na pohodu, avšak na mokrej Z-wall sa mi šmykla noha a ani som nevedel ako a už som sa dotýkal zeme. Ďalších 30 angličákov a prepad na konečné 5.miesto celkovo. Takto dobre rozbehnuté preteky som ešte asi nikdy nemal. Išlo sa mi dobre aj bežecky a veril som si aj na záver, no počasie zamiešalo karty. Verím že v Nagykanizse o 2 týždne si chuť napravím a prebojujem sa do TOP3.Autor: Janči