You are here

Moninec 2016

Tento víkend bol v znamení Predator race, ktorý sa uskutočnil v Monínci.V sobotu sa behal tzv. drill, čiže trať dlhá približne 8,5km, po členitom teréne a 22 prekážok. Prekážky neboli len technické ale aj silové. Nosenie 50kg vriec do kopca, voľný pád, pri ktorom sa bál nejeden pretekár, brodenie po pás v bahne a tzv. Rolling stones, kde bolo treba zdolať strmé stúpanie cez skaly a popadané stromy. Toto bola malá časť toho, čo nás tam čakalo. I napriek veľkej konkurencii, tím EOR vyhral v podaní: Michala, Jakuba, Patrika, Petry a Blanky. Petra s Michalom si dokonca uchmatli i celkové víťazstvo!Neďeľa bola o niečom inom. Väčsia únava, dlhšia trať, viac prekážok a hlavne veľká konkurencia, vďaka nominácii na Majstrovstvá Európy v OCR (združenie prekážkových behov).Jedna z najťažších prekážok bola určite kolmá stena s dierami, kde sme museli len za pomoci kolíkov vyliezť hore. Aby sme nemali málo vriec, tak ich rovno dali 3x a ešte sme si aj 100m zaplávali. Ako čerešničku si pre nás organizátori zase prichystali vlnu tesne pred cieľom, ktorá vytrápila i tých najlepších borcov.Napriek všetkým nástrahám i tentokrát vyhral tím EOR. Reprezentoval ho Michal, Peter, Jakub a Patrik. Pri jednotlivcoch Michal zopakoval sobotné víťazstvo a Peter dobehol pre zmenu na 2.mieste. Petra medzi ženami nakoniec skončila 3., ale i napriek zranenej nohe dobehla do cieľa sama a s hrdosťou. Títo členovia sa teda nominovali na spomínané Majstrovstvá Európy. Bohužiaľ zranených v tíme sme mali viac, tak dúfame že budú všetci čím skôr zdraví.Organizátorom ďakujeme za skvelý víkend a rodinnú atmosféru, ktorú nám prichystali. Po ďaľšom úspešnom víkende nás čakajú najbližšie preteky v Nitre a ak budete držať palce, aspoň tak ako doteraz, tak sa nemáme čoho obávať. :)Výsledky sobota:http://sportsoft.cz/cs/zavod/results/1806?rid=2101Výsledky nedeľa:http://sportsoft.cz/cs/zavod/results/1806?rid=2102Autor: Michal Rajniak