You are here

Spartan Mallorca 2022

Ahoj,minulý víkend jsem oficiálně odstartovala letošní sezónu, a to sice na slunném závodě Spartan race na Mallorce..Běželi se zde dva závody, Super v sobotu, který byl zároveň 1. kolem Španělské národní série a Sprint, který se běžel v neděli.Já běžela pouze sobotní Super, kde jsem chtěla poměřit své síly s konkurencí na západě v mé věkové kategorii 18-24 let.Na Mallorce jsem tento závod běžela již v roce 2020, kde mi profil tratě sedl více.Tentokrát Super měřil 13,30 km, s 26 překážkami a převýšením okolo 530m, nicméně byl velice běžecký. Během prvních 5 km jsme posbírali dohromady tak 5 překážek. Následovaly tři prudké kopce, s velice prudkými a kamenitými seběhy. U cíle, jako tradičně, překážková smršť . Tentokrát to byl závod bez vody a bahna. Mně se povedlo závod dokončit pouze s 30 burpees (za netrefený oštěp ), s časem 2:02 hodin.Závod jsem si velice užila, dala do něj vše a nakonec mi mé úsilí vyneslo 1. místo v mé věkové kategorii bez konkurence, pouze s jednou další závodnicí, která doběhla 15 minut za mnou. Nicméně, když jsem nahlédla do vyšší věkové kategorie, závod by mi i tam vynesl s mým časem 1. místo Byla jsem tedy velice spokojená a odjížděla s 1. místem ve věkové kategorii 18-29 let, dá se říct.Natálie